5 Vitamiini mida reisile kaasa võtta
Puhkus on parim aeg lõõgastumiseks ja taastumiseks kuid haigeks jäämine võib kogu kogemuse rikkuda. Seetõttu püüan alati vältida haigestumist reisides.
Viimase aasta jooksul olen proovinud erinevaid toidulisandeid mis aitavad mind reisimisel tervena hoida. Selle aja jooksul olen suutnud vältida haigestumist Mehhiko, Kagu-Aasia, Charlestoni, Portlandi ja Phoenixi reiside ajal.
Kuigi ideaalses maailmas saaksime kõik vajalikud toitained toidust kätte ei saa me reisides alati kontrollida mida sööme või millises keskkonnas oleme. Reisimine võib keha pingestada ja kokku puutuda asjadega mida me igapäevaselt ei kohta. Seetõttu varustan end spetsiifiliste toidulisanditega, et võidelda reisimise mõjude vastu ja vältida haigestumist.
Täiendavad toidulisandid võivad aidata teil püsida tervena ja nautida oma puhkust täiel rinnal. Siin on minu toidulisandite valik mis aitab mul reisides tervena püsida:
D-vitamiin
Viimase paari aasta jooksul oleme palju avastatud D3-vitamiini kohta ja selle tähtsusest optimaalse taseme säilitamisel. D-vitamiini saame päikese UV-kiirgusest kuid peame seda ka oma dieedi ja toidulisandite kaudu lisama.
D-vitamiin on toitaine mis on vajalik luude tervise ja tugevuse tagamiseks. Kui te pole kunagi oma D-vitamiini taset kontrollinud saate seda teha rutiinse vereanalüüsi abil ja peaksite paluma oma arstil selle järgmise paneeltestiga tellida.
Kui te juba võtate D-vitamiini on oluline, et see oleks reisides kaasas koos teiste vitamiinidega, et saaksite jätkata oma raviskeemi.
Raud
Mõned inimesed võivad tunda raskusi rauapreparaatide talumisega ning nende tarbimine võib põhjustada iiveldust. Siiski on raud ehk ferritiin suurepärane lisand immuunsüsteemi tugevdamiseks kui te suudate neid taluda.
Raud on vajalik immuunsüsteemi normaalseks toimimiseks kuna see aitab hapnikku transportida keharakkudesse. Kui te ei saa või ei soovi rauapreparaate tarbida saate rauda ka toidust nagu punane liha, mereannid, kana ja kalkun.
Loe järgnevat artikklit kui soovid rohkem teada kuidas ära tunda rauapuuduse sümptomeid.
Tsink
Tsink on immuunsuse seisukohalt oluline lisand eriti reisides. Sellel on oluline roll immuunsüsteemi tugevdamisel kuna see aitab võidelda sissetungijate nagu bakterite ja viiruste vastu.
Lisaks tugevdab tsink suurepäraselt haavu ja lööbeid mistõttu on vedelal kujul tsinki tarbimine reisimisel mitte ainult immuunsüsteemi tugevdamiseks vaid ka esmaabina väga hea idee.
E-vitamiin
E-vitamiin on võimas antioksüdant mis suurendab teie keha võimet võidelda infektsioonidega. Seetõttu on see meie reisimiseks mõeldud vitamiinide nimekirjas prioriteetne koht. E-vitamiini antioksüdantsed omadused on nii tugevad, et seda leidub sageli paljude kaubanduslike ilutoodete koostisosana.
B6 ja B12
Lisaks on meie reisimiseks mõeldud toidulisandite ja vitamiinide loendis vitamiinid B6 ja B12. Vitamiin B6 mängib olulist rolli immuunsüsteemi toetamisel aidates kaasa selle bio keemilistele reaktsioonidele. B12-vitamiin mitte ainult ei aita teie immuunsüsteemi vaid aitab kaasa ka energia tootmisele.
Me teame, et reisil olles võib tunda väsimust ja energiapuudust seetõttu on B12-vitamiin reisides oluline ja seda tuleks kindlasti kaasa võtta.
Reisimiseks võite kasutada kõiki ülalmainitud toidulisandeid ja vitamiine või valida vaid mõned neist. Kui järgite tervislikku eluviisi ja sööte toitainerikast toitu siis võib teil juba olla tugev immuunsüsteem ja te ei pruugi vajada kõiki ülalmainitud toidulisandeid.
Oluline on ka suhelda oma arstiga, kui soovite lisada uusi toidulisandeid oma igapäevasesse rutiini mida te varem pole kasutanud. Kuigi enamiku toidulisandite kasutamine koos retseptiravimitega on ohutu on alati parem olla ettevaatlik ja veenduda, et pole vastunäidustusi.